Araretama je slovo z jazyka kmene Tupi Guarani a znamená "Země Světla" nebo také "Místo, kde se rodí Světlo.". Světlo je zde chápáno jako "VĚDOMÍ".

Araretama je soubor nástrojů, které nás vedou k uvědomování si a díky tomu k možnosti vědomě si volit svůj osud.

Jak se Araretama narodila

Počátkem 90tých let min. století navštívil Sandru Epstein přítel. Přišel se rozloučit, protože měl diagnostikovanou rakovinu a zbývalo mu 3 - 6 měsíců života. Sandra všeho zanechala a rozhodla se věnovat mu veškerý svůj čas a pozornost. Začali spolu chodit na procházky pralesem. Při jedné z cest se však přihodilo něco velmi zvláštního. Sandra uslyšela hlas: "Počkej, mám pro tebe zprávu! Povím ti, jak pomoci tvému příteli." Hovořila k ní tehdy liána. Sandra následovala její rady a svého přítele pak denně ošetřovala vodou z pralesní řeky Indaiá a vytvářela mu elixíry, které pil.

Z člověka, který vypadal jako vysušená rozinka se po několika dnech stal vitální, vyhlazený muž, plný chuti do života. Po několika týdnech Sandra od něj dostala dopis: "Děkuji tobě a pralesu. Další rakovinu si už nikdy nevytvořím.". Tento muž stále žije.

Byl to první impulz, který přivedl Sandru k tomu, aby magický Atlantský deštný prales začala zkoumat. V průběhu prvních 7 let byla vtahována do prostředí pralesa a vedena k tvorbě esencí Araretama. V dalším období se začal rodit vzdělávací systém, který je postaven na učení těchto esencí. Esence Sandra vytváří stále, kdykoli slyší výzvu pralesa. Díky tomu máme k dispozici aktuální nástroje a informace pro náš růst a jsme lépe schopni vyrovnat se s chaosem současného světa.